Türkiye hakkında bilmediğiniz 21 bilgi

Türkiye hakkında bilmediğiniz 21 bilgi

Türkiye dünyanın en iyi turizm arasında altıncı sırada yer kaplar hale dünyada tarihsel ve coğrafi olarak, kültürel olarak dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Ama Türkiye tarafından zevk bu itibar rağmen, aşağıdaki noktalarda toplanan okuyucu hakkında bilmediğiniz bazı bilgiler var.

 -1 Türkiye'de 82,693 bir cami, dünyada tek bir ülkede camilerin büyük bir sayıdır. İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehrinde bulunan Türk cami, çoğu. Bu camilerin en önemlisi Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Sultanahmet Camii,.

2. Türkiye dünyanın en büyük üreticisi ve fındık ihracatçısı. dünya en ince olduğu için Türk fındık için büyük bir küresel talep vardır. Türkiye dünya üretiminin% 70'ini üreten ve üretiminin% 80'ini ihraç ediyor.

 -3 olarak Avustralya'nın yaklaşık 70.000 sakinleri Türk kökleri, aralarında büyük mesafe rağmen Türkiye ile Avustralya arasında bir araya geldiği özel bir ilişki vardır. göre Avustralya'nın nüfus sayımı raporu yaklaşık 33.000 Avustralya Türkiye'de doğmuş 2016 yılında doğdu.

 -4 Adana Türkçesi ve Sidney, Avustralya kentleri arasında ortak zemin mevcuttur, Valmedintan 1915 yılında meydana gelen savaş (İngilizce veya Gelibolu) Jnaq Kale, Avustralya dahil Birinci Dünya Savaşında büyük savaşa ve Müttefikler Osmanlı İmparatorluğu'nun son zaferlerden birini kutluyoruz. Gelibolu'da durumunda her yıl birçok Türkler ve Avustralyalılar kutluyor.

 5- Ortak bir yanlış mitler Hollanda lale ya zambak çiçeğinin orijinal ev olmasıdır. Türkler onuncu yüzyılda laleler, Türkiye saçmak ilk ülke olduğunu keşfetti ve sonra on yedinci yüzyılda Avrupa'ya gönderilen doğrudur.

 6- Türkiye'nin Anadolu bölgesinde 72 M.Ö. beri kiraz meyve yetiştirilmektedir. Sonra kiraz sonra Roma'ya yolunu biliyordu.

 7- Şeker konfor geri 500 yıl öncesine eski Türk Delight şeker partner olduğunu. Bu tatlı Napoleon Bonaparte ve Winston Churchill oldu bir favori. Genellikle Pablo Picasso Astraanh çalışmaları sırasında ele dünyaca ressam.

 8- Aşure şeyler olarak bilinen en heyecanlı Türkiye'nin şeker Nuh 8. Dolayı Hz Nuh ailesine bu Türk tatlılar köken, sav söylenir. Mitoloji o kuzeydoğu Türkiye'de Ağrı Dağı yakınında güvenli bir yere Nuh'un Gemisi'ni geldi ve uzak sel fırlayınca, Nuh'un ailesi tahıllar, kabuklu yemişler, meyveler özel bir tür kutladı ve bu tatlı Nuh tatlı olarak sonradan tanındı söylüyor.

 9- Türk mutfağı etkisinde mutfağı büyük ölçüde Ortadoğu, Balkanlar ve Orta Asya etkisinde. eski zamanlarda Osmanlı şefler böyle fındık, sarımsak, kimyon, mercimek, nane, karabiber ve kırmızı biber gibi malzemeler kullanarak Türk yemekleri zenginleştirmek.

 10- Tarihi eski yedi harikasından arasında 10. Türkiye'de iki, yani Efes'teki Artemis Tapınağı ve Halikarnas ikinci türbesi vardır. 

 11- Dünya Miras siteleri Türkiye'de turistik, tüm dünya ülkeleri arasında sitelerin en çok sayıda UNESCO'nun 15 miras alanlarını kapsar. Bu sitelerin arasında: Diyarbakır duvarları, bahçeler Hoşal ve Efes, Büyük Cami ve Sultan Süleyman II Camii ve şehir Hatal Huyuc, Truva, Pamukkale ve şehrin tarihi Leighton doğar.

 12- Geleneksel Türk hamamları Türk kökenli olmayan Türkiye hakkında 12 ilginç gerçekler, Türk hamamları yedinci yüzyıla kadar uzanan Romen ve Bizans hamam sonra tasarlanmıştır.

 13- plajları ve uluslararası çevre standartlarına uygun oluşan 21 rıhtım 13. Türk kıyı şeridi. Ve Türkiye kıyıları dünyada üçüncü sırada kaplar. Bunlardan, Akdeniz Antalya sahil beldesi 197 plajlar vardır. Antalya plajları, ödül mavi bayraklı plaj çoğu sahiptir.

 14- Noel Baba olarak uluslararası alanda tanınan 14. Nicholas Mira, artık Türkiye'de bulunan tarihi dönemler, Bizans İmparatorluğu'nun bir parçası oldu Likya kentinde bir Christian bishop oldu.

 15- Türkiye, dünyanın biyolojik çeşitlilik büyük merkezlerinden biridir. Avrupa'da bitkilerin 13.000 türün dışına bitkilerin yaklaşık 10 bin türlere ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye Avrasya ülkeleri arasında kuşların büyük çeşitliliği ile karakterizedir. Avrupa'nın bütün çiçekler 11500 çeşit varken çiçek 9000 tipi vardır. Türkiye'nin on günde bitkilerin yeni türler keşfeder söylenir.

 16- fes Türk ulusal kimliği ve Türklerin gurur pozisyonunda bir parçası olduğunu, bu yüzden 30 Ağustos / Ağustos 1925 üzerinde giyilmesini yasaklayan emri verildi.

 17- Türkiye yüzeyden 7 metre derinlikte toprak altında bir cami benimsemeye dünyada ilk ülkedir. cami cami küresel mimarlık yarışmasında tüm dünyada dini yerler arasında ilk sırada yer kazandı, İstanbul'daki Sanjaaclar yer almaktadır.

 18- Gubikla 11,600 yıldan beri insanlar tarafından inşa edilen Güneydoğu Anadolu'nun en eski dini tapınağında bir dağ sitenin üst en yüksek tepe üzerinde yer. Dünyada mimarlık dağın en prestijli ve en eski örneğidir.

 19- Türkiye'de hiçbir çöl yoktur 19., o develer onları yerli hayvanlar olmadığı açıktır.

 20- Julius tarihsel Sezar, Türkiye, ünlü ifade "Vini, Vidi, Vici" adı ile ilişkili "Ben geldim, Gzot, ben gördüğünü söyledi" ne zaman Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde Bnotos Krallığı duyduğu zafer.

 21- Diğer az bilinen gerçekler birçok Türkler çay günde en az 10 bardak içki olmasıdır. Türkiye onbeşinci yüzyılda Avrupa'ya kahveyi tanıttı, çünkü Türkiye'ye kendi kültür kahvede Avrupalıları kınar.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiş.

Yorum Yap